Založ si blog

Naozaj potrebujeme politické strany a hnutia ?

Na úvod chcem prehlásiť, že môj článok je tendenčný a vychádza z mojej predstavy premeny spoločnosti na duálnu spoločnosť tak ako to uvádzam vo svojom článku Duálna spoločnosť. Uvádzam to preto, lebo okrem SZM som nebol nikdy v žiadnej politickej strane. Pravda je taká, že dlhé roky som bol sympatizantom SNS, ale po prečítaní jej politických cieľov som zistil, že s tak konzervatívnou nábožensky založenou stranou nebudem spolupracovať a ani som ich nepožiadal, aby ma zaradili na kandidátku ako nezávislého občana.

Miesto toho som požiadal o kandidatúru ako nezávislý občan osobne pána Matoviča do OĽaNO. V súčasnej dobe sa za to hanbím ako som mohol tak naletieť takému tlčhubovi a podvodníkovi. Málokto si to vie predstaviť, keď človek hrá z otvorenými kartami a druhá strana sa hrá na mŕtveho chrobáka aké to je ponižujúce. Pri tom viem, že minimálne niečo si prečítal, lebo v regionálnych novinách začal používať rétoriku, ktorú som do tej doby používal iba ja. Vyzýval som ho, aby sa mi v tých istých novinách ospravedlnil, lebo tvrdil, že všetkými žiadosťami sa zaoberal dokonca celý tým. Do dnešného dňa tak neurobil a nereagoval ani na moju výzvu aby mi poslali odmietavé stanovisko na moju žiadosť. Veď na ňu majú nárok. O to bol pre mňa väčší šok, keď som po uverejnení kandidátky OĽaNO zistil, že na kandidátke je pod číslom 105 zapísaný farár. Samozrejme som hneď podal podanie na Štátnu komisiu pre voľby, že to je v rozpore z ústavou, aby do parlamentu kandidoval farár. Nečakane ako som nečakal mi uvedená komisia moje podanie odmietla, lebo že kandidatúra farára je v súlade so zákonom. O ústave sa ani nezmienili. Na okraj uvádzam, že o právne stanovisko som požiadal aj pána premiéra Fica, ale stále čakám na odpoveď. Môj článok Žiadosť o právnu pomoc nemal veľký ohlas. V tejto súvislosti chcem spomenúť, premiérovi Ficovi som ako prvému poslal text Duálna spoločnosť Základná definícia a dostal som od zrejme jeho sekretárky  odpoveď veľmi milú ako, že mi ďakujú za zaujímavý podnet. Ani nie dva týždne na to pán premiér Fico vyhlásil, že strana Smer nepodporí odluku cirkvi od štátu. Takéto správanie sa politických strán a hnutí ma viedli k dvom záverom. Všetky strany a hnutia sú na jedno kopyto, všetci klamú a hľadajú cestu ako ešte viac zbohatnúť, alebo ako ešte viac rozvrátiť republiku aby tí čo nám naozaj vládnu mali ešte viac. Za druhé som dospel k záveru, že náš volebný poriadok je veľmi zlý a treba ho zmeniť ešte pred voľbami. V krajine kde sú zločinci chránený a je prípustná schránková spoločnosť a platí čo si zabiješ je tvoje nemôže sa 150 poslancov skrývať za tričko nejakej politickej strany. Občan, ktorý je zvolený do parlamentu nemôže mať inú ako osobnú zodpovednosť. V priebehu decembra som bol ešte rozhodnutý, že z aktivizujem okolo 10 000 občanov, aby sa postavili pred parlament a prinútili parlament zrušiť tieto voľby, znovu zaviedol trest smrti, zmenil volebný zákon v prospech občana a vypísal nové voľby.

Moje okolie ma od takejto pomerne zložitej operácie odradilo. Mám si najprv vybudovať sieť sympatizantov a informovať verejnosť.

Na tomto mieste som ešte chcel rozobrať postoje a klamstvá SaS. Nakoniec si myslím, že bude stačiť, keď zverejním môj názor. Nehovorím, že premiér Fico hovorí celú pravdu, ale v zabránení prílivu emigrantov na naše územie s ním súhlasím. Nemám strach zo samotných emigrantov, ale z našej servilnosti. V lete minulého roku v čase vrcholiacej emigračnej krízy som mal na návšteve dcéru s troma vnučkami, najmladšia mala rok. Celý mesiac sme celá rodina v strese a strachu prežívali informácie o utečencoch a určite nás nepotešilo, že obhajkyňa ľudských práv akože Slovenska obhajuje ľudské práva dvoch utečencov. Druhá udalosť nastala, keď prišli utečenci z Rakúska, kde v reportáži kuchár  objasňuje, že im museli ukázať obrázok srnky a až potom im mohli znej pripraviť jedlo. Ja mám 59 rokov a mäso z diviny som jedol pár razy v živote a príde emigrant a mi sa mu pcháme do …

Dodatok ku  štrajku učiteľov.

21.11.2016

Niečo som už na túto tému napísal a plne si za tým stojím. V takzvaných masmédiách sa znova ozývajú rôzne skupiny takzvaných zástupcov učiteľov. Nepočul som ani hlások zástupcov obhajujúcich viac »

Znova Štrajk učiteľov, alebo čo?

31.08.2016

Niečo som už na túto tému napísal a plne si za tým stojím. V takzvaných masmédiách sa znova ozývajú rôzne skupiny takzvaných zástupcov učiteľov. Nepočul som ani hlások zástupcov obhajujúcich viac »

Duálna spoločnosť 60

06.08.2016

Úvod Každodenné prejavy imperialistickej svojvôle, prejavy násilia v mene náboženstva a totálne ohlupovanie zamestnaných ľudí ma utvrdzujú v tom, že ak sa nezmení názor na priority a ďalšie viac »

Rodrigo Duterte

Filipínska vláda zrušila mierové rokovania s povstalcami

27.05.2017 17:38

Filipínska vláda v sobotu zrušila ďalšie plánované mierové rozhovory s komunistickými povstalcami.

Mariano Rajoy, Španielsko

Španielsky premiér varoval katalánskych podnikateľov pred následkami odštiepenia

27.05.2017 17:27

Španielsky premiér Mariano Rajoy upozornil katalánskych podnikateľov na riziká, ktoré by pre ekonomiku prinieslo odštiepenie sa Katalánska od Španielska.

František Šebej

Musíme zvyšovať občianske povedomie o NATO, hovorí Šebej

27.05.2017 16:47

Nemôžeme sa tváriť, že teroristické útoky sú bežné, no máme si zvyknúť, že atentát v Manchestri nebol posledným, povedal predseda zahraničného výboru František Šebej.

Heathrow, lietadlo

Počítačové problémy British Airways ochromili leteckú dopravu v Londýne

27.05.2017 16:01

Letecká spoločnosť British Airways zrušila v sobotu v dôsledku globálneho výpadku svojho počítačového systému všetky lety z londýnskych letísk Heathrow a Gatwick do 19.00 h SELČ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 12356x
Priemerná čítanosť článkov: 1545x

Autor blogu

Kategórie